Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lood tervenemisest

Go down

Lood tervenemisest Empty Lood tervenemisest

Post  Tarmo Kruusmägi Mon Apr 06, 2009 4:43 pm

Kristin Looney
www.wunderland.com

Suitsetasin päris palju kanepit kui 80ndate keskpaigus ülikoolis käisin. Sain häid hindeid ja pärast lõpetamist läksin kõrgetasulisele tööle elektri inseneriks NASA-sse. Pärast ülikooli ma enam ei suitsetanud, sest puudus lihtne ligipääs kanepile ja olin armunud mehesse, kes oli otsustanud mitte kunagi juua ega suitsetada.
Aga siiski sai minust kanepi tarvitaja uuesti 90ndate lõpus, seekord meditsiinilistel eesmärkidel.
Olen kogu oma elu peavalude käes vaevelnud. Esmakordselt diagnoositi mul migreen keskkoolis. Mu hullemad migreenid kestavad tavaliselt kolm päeva jutti ja enamus ravimeid (narkootikumid nagu Perco-cet), mida doktorid mulle välja on kirjutanud, on peavalu vaid peitnud, mitte ära võtnud. Samuti tunnen ma ennast juhmima ja vähem töövõimelisena pärast nende tarvitamist. Süstitavad ravimid nagu DHE võivad mu migreeni küll peatada, aga seda vaid siis kui magama lähen ja sellel on ka hirmutavad neuroloogilised kõrvalmõjud, seetõttu kasutan seda vaid kõige viimasemas hädas. Kuigi ma tean, et Imitrix aitab paljusid, ei aita see minu migreeni puhul.
Novembris 1996 seadustati Californias meditsiinilise kanepi tarvitamine. See oli esmakordselt, kui ma üldse kuulsin terminit meditsiiniline kanep. Kui asja lähemalt uurisin, leidsin pikast nimekirjast, kus olid välja toodud haigused, mille vastu kanep aitab, ka migreeni.
Olin sokeeritud ja ma ei suutnud seda uskuda. Ma olin omal ajal palju kanepit suitsetanud ja mul on olnud palju migreene aga mul pole neid olnud kunagi korraga. Seda oli raske uskuda – miks peaksin ma kanepit suitsetama kui mu pea otsas lõhub, kui kõik, mida ma tahan, on vaid vaikselt kuskile auku pugeda ja ennast ära peita?
Mul polnud enam ühtegi kontakti kanepi ostmiseks aga koos abikaasaga avastasime ühe sõbra töö juurest, kellel oli kontakt. Ja kui mul järgmine kord migreen oli, siis proovisingi kanepit. See töötas paremini, kui oleksin osanud arvata! Kui ma olen kivis, ei võta see ära mitte ainult valu vaid sageli kaob migreen täielikult – ravimitega pole ma kunagi sellist tulemust saavutanud. Ja ma suudan funktsioneerida PALJU paremini nii eraelus kui ka töö juures kivis peaga kui ravimite mõju all. Aastate jooksul olen tarvitanud paljusid erinevaid ravivõimalusi aga ma pole kunagi leidnud midagi, mis toimiks sama hästi kui kanep. See on hämmastav ravim!
Kõik, kes on kanepit kasvõi proovi-nud, teavad, et see ei ole „läbini kuri“ uimasti, nagu nii mõnedki tahaksid, et me usuks. Kõige ohtlikum asi kanepi juures on see, et ta on illegaalne. Ja teate mis? Mees, kellesse ma armusin, see sama, kes oli otsustanud, et ta kunagi ei joo ega suitseta, hakkas samuti kanepit suitsetama. Ta teab paljusid, kes suitsetavad kanepit – mitte ainult mind – ja keegi neist ei ole heidikud vaid nad on oma elus edukad. Ta oli ka varem mõned korrad Amsterdamis käies kanepit proovinud aga kui ta hakkas suitsetama, et aidata mul suitsetada (mis võib mõnikord päris raske olla migreeni käes vaeveldes), avastas ta, et see stimuleeris tema loomingulisust viisil, mida ta endale kunagi ettegi kujutada ei oleks suutnud. Kuna tema tööks on asjade loomine, oli see väga lahe. Jah, ta oli loominguline kutt ka enne kanepi suitsetamist – aga tema produktiivsus ja töö kvaliteet on viimase viie aasta jooksul oluliselt kasvanud. Tal on kaks US patenti oma kivis peaga leiutatud leiutiste peale ja tema disainitud mäng on võitnud mitmeid suuri auhindu. Veelgi tähelepanuväärsem on see, et tema mängud meeldivad inimestele üle kogu maailma.

Me seisame õiguse eest suitsetada kanepit! Meie kogemused näitavad, et kanepi suitsetamine nii meditsiinilistel kui meelelahutuslikel eesmärkidel ei lähe kuidagi kokku propagandaga, mis väidab, et kanep rikub su elu.
Ajad on muutumas. On aeg lõpetada kanepi vastane sõda – me tahame inimesi aidata. See on põhjus, miks me oleme avalikustanud oma kanepi suitsetamise. Kanepi suitsetamine ei tohiks olla keelatud – see on sõnum lootusest, vabadusest ja soovist maailma paremaks muuta.
Kanep on hea kehale, mõistusele ja hingele – see ei tohi olla keelatud.

On aeg rahuks.

Tarmo Kruusmägi
idu

Postituste arv : 10
Join date : 2009-04-05

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum