Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Miks legaliseerida kanep ?

+3
Gringo
fidel1x
kukka
7 posters

Go down

Miks legaliseerida kanep ? Empty Miks legaliseerida kanep ?

Post  kukka Sun Dec 20, 2009 4:58 am

Siia teemasse üritaksin koguda kõik põhjused ja väited miks kanep legaliseerida. Siia teemasse võib lisada omi väiteid, mis üritaksin kokkuvõtlikult lisada enda postitusse. Antud materjali võib vabalt kasutada legaliseerimise argumentatsioonides.

1. Riiklik reguleerimine vähendaks lastele aine kättesaadavust
Hetke seisuga kontrollib kanepi müümist must turg, vastavad isikud, kes müüvad, määravad toote hinna ning neid ei huvita, kes toodet ostab. Neid huvitab vaid raha, seega nad ei nõua ka mingit isikut/vanust tõendavat dokumenti.

2. Riiklik reguleerimine tooks riigile lisa sissetulekut maksude näol
Nagu eelnevas väites mainitud - must turg määrab tootele ajuvaba tehisliku hinna, mis põhjustab kriminaalsele tegevusele kallutamist, kuna kasvatamine ja müümine keeluseaduse all tundub vägagi tulus äri. Kui riik reguleeriks ja müüks, siis kaoks ära vastav must turg, kuna tarbijaskond saaks seda toodet riigi poolt määratud hinnaga, mis oleks loomulikult odavam, kui musta turu hind. (Kasvatamine ja töötlus ülimalt odav suures mastaabis)

3. Riiklik reguleerimine vähendaks kanepi tervislikke kahjusid toote puhtuse ja kvaliteedi paranemise näol
Kuna must turg on reguleerimata ja puudub sertifitseeritud kvaliteedi kontroll, siis mustal turul müüdav kanep võib sisaldada mitmeid kahjulikke lisandeid, mis tõstavad toote massi või parandavad toote välimust. Riiklik reguleerimine vähendaks ohtu tarbida kanepit, mis võiks sisaldada liiva, suhkrut, klaasikilde, bensiini, tärpentiini, lakki, kummi või mõnda muud narkootilist ainet.

4. Riiklik reguleerimine eristaks selgelt leebed narkootikumid kangetest narkootikumidest
Põhjus miks kanepit väidetakse just "hüppelaua narkootikumiks" on see, et isikud, kes müüvad kanepit, võivad tõenäoliselt ka müüa kangemaid aineid. Need "diilerid" pakuvad siis ka naiivsele/narkootikumidest vähem teadvale ostjale, kes harjunud kanepi leebete sümptomitega, ka kangemat kraami, mis omakorda otseselt põhjustab "hüppelaua efekti".

5. Riiklik reguleerimine vähendaks ühiskondlikku diskrimineerimist ja kaugenemist
Kuna keeluseaduse all tembeldatakse enamasti kõik illegaalsete narkootikumide kasutajad "narkariteks" siis esineb mõneti ühiskondlikku diskrimineerimist. Keeluseaduse all kanepit tarbiv inimene peab oma tegevust peitma ja valetama oma kasutuse kohta, mis põhjustab kaugenemist "normaalsusest" ning tavapärasest ühiskondlikust normist. Kauakestev ja pikaaegne eitamine ja valetamine ning topeltmoraaliga elamine võib põhjustada psüholoogilist kaugenemist ja eremiidistumist.

---väiteid lisandub---

kukka
Admin

Postituste arv : 69
Join date : 2009-03-31

Back to top Go down

Miks legaliseerida kanep ? Empty Re: Miks legaliseerida kanep ?

Post  fidel1x Fri Feb 22, 2013 3:51 am

ma olen lihtne poiss, kui keegi mulle sellise küsimuse esitaks vastaks ma, et miks mitte? Smile

fidel1x

Postituste arv : 3
Join date : 2013-02-22
Age : 90
Asukoht : Trt

Back to top Go down

Miks legaliseerida kanep ? Empty Re: Miks legaliseerida kanep ?

Post  Gringo Sun Mar 03, 2013 9:21 pm

Legaliseerimine toob Eestisse rohkem turiste, mis omakorda on majandusele kasulik.

Gringo
idu

Postituste arv : 9
Join date : 2013-02-03

Back to top Go down

Miks legaliseerida kanep ? Empty Re: Miks legaliseerida kanep ?

Post  Wolff Mon Mar 11, 2013 9:17 am

Positiivseid põhjuseid on nii palju loetleda. Eesti nõrgale majandusele usun, et see oleks väga kasulik. Eriti põllumajanduses.

Kuid küsimus rohkem, et miks ta illegaalne on, kui ta ei ole tervisele kahjulik. Kui ma õieti mäletan enda ühiskonna õpetaja juttu, siis riik ei saa keelata aineid mis ei kahjusta inimese tervist.

Minu isiklik põhjus oleks, et ma tahaksin enda alkohooli tarbimise asendada kanepi tarbimisega.
Mis on tervislikum ja odavam, kui sa linna peale ei lähe. Ning mulle mõjub alkohool väga halvasti, siis mul ei ole erilisi lõõgastumis varijante.

Olen lugenud, et pidi aitama väga hästi alkoholismist üle saada. Ja psühholoogilisi haigusi aitama ravida.
Ei pea mingeid tablete kurgust alla suruma.

Wolff

Postituste arv : 3
Join date : 2013-03-11

Back to top Go down

Miks legaliseerida kanep ? Empty Re: Miks legaliseerida kanep ?

Post  kmn Wed Mar 13, 2013 9:03 am

Seda võin kinnitada, et kanep aitab alkoholismist üle saada.
kmn
kmn
idu

Postituste arv : 8
Join date : 2012-11-02

Back to top Go down

Miks legaliseerida kanep ? Empty Re: Miks legaliseerida kanep ?

Post  Hashashin Fri Mar 15, 2013 4:37 am

Siin ongi see põhjus, miks see illegaalne on. Ei pea tablette alla suruma ja aitab alkoholismist üle saada. Very Happy
Hashashin
Hashashin
idu

Postituste arv : 10
Join date : 2013-03-06

Back to top Go down

Miks legaliseerida kanep ? Empty Re: Miks legaliseerida kanep ?

Post  nelikaksnull Sun Oct 27, 2013 7:48 pm

Ma usun, et ka positiivne iive kasvaks.

nelikaksnull

Postituste arv : 2
Join date : 2013-10-27

Back to top Go down

Miks legaliseerida kanep ? Empty Re: Miks legaliseerida kanep ?

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum