Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Artiklid Eesti ajakirjandusest

5 posters

Go down

Artiklid Eesti ajakirjandusest Empty Artiklid Eesti ajakirjandusest

Post  Admin Tue Apr 07, 2009 3:26 pm

Jäi silma selline artikkel, mille autor paistab jälle suhteliselt meelevaldsete väidetega näidata, et kanep on ikka paha-paha. http://www.24tundi.ee/?id=103956
Lisaks sellele, et artikli ülesehitus on hüplev, hiilgab see oma üldistuste ja põhjendamata väidetega, kus oma arvamust esitatakse tõe pähe.

Kui vastata aga pealkirjas esitatud küsimusele - kas kanep tuleks legaliseerida, siis minu vastus on „ei".
Vaevalt see ka meie majandust ergutaks, kui kanep ühtäkki legaalseks muuta... Ja kui põhjanaabrid soomlased kavatsevad tulevikus lausa tavalise suitsetamise seadusevastaseks muuta, siis miks peaks keegi üldse kanepi legaliseerimise peale mõtlema?
Vaevalt ja kolm punkti ongi kogu argumentatsioon majanduse teemal, ning kohe järgmises lauses on kokku kogutud nii Soome/Rootsi eeskuju, mingi olematu side tubaka suitsetamisega ja suitsetamise illegaalseks muutmise legend (vaevalt, et Soome tahab loobuda tubakaaktsiisi osast riigieelarves, kulutada suuri summasid musta turuga võitlemiseks, ja lõppkokkuvõttes ikka kaotajaks jääda).
Narkoainet sisaldava kanepi tarvitamine ju on ja jääb esimeseks sammuks järgmiste narkootikumide juurde. Ja parem on see samm ikka võimalikult keeruliseks teha, mitte värvilisi kanepipakendeid näiteks teepakkide kõrval müüma hakata.
Taaskord piirdub kogu argumentatsioon vaid ühe sõnaga. Kui ma kasutan lauses sõna "ju", siis peaks ju kõigile selge olema, et järgnev tekst on üldteada fakt, mitte mu enda mütsi seest välja tõmmatud väärarusaam. Ei hakka siin isegi Hollandiga võrdlust välja tooma, rääkimata sellest, et ilmselt ei oleks Eestis 90% vähegi vanemate kooliõpilaste jaoks endale kusagilt kanepit hankida oluliselt keerulisem kui teepaki ostmine.

Admin
Admin

Postituste arv : 15
Join date : 2009-03-30

https://kanep.forumotion.com

Back to top Go down

Artiklid Eesti ajakirjandusest Empty Re: Artiklid Eesti ajakirjandusest

Post  kukka Tue Apr 07, 2009 6:55 pm

Sellistele artiklitele tuleb ainult kirjutada hästi argumenteeritud vastuseid. Sellised "populaarsed" keelupoliitikat pooldavad artiklid on alati emotsiooni-põhised ja teaduse-vaesed, mis teeb artiklites antud väidete kummutamise veel lihtsamaks. Ehk mõistab mõni antud teemal neutraalne inimene keeluseaduse absurdsust lugedes arukalt koostatud vastust, mis lükkab ümber valed faktid ja müüdid. See inimene mõjutab järgmist inimest jne. Lõpuks tekivad inimesed, kes pooldavad keelupoliitika lõpetamist, olgugi, et need isikud ise ei tarvitagi ühtegi mõnuainet. Keelupoliitika ei saagi kunagi töötada, seda teadis juba Milton Friedman, majandusteadlane, keda peetakse üheks oluliseimaks majandusteadlaseks 20-ndal sajandil.

kukka
Admin

Postituste arv : 69
Join date : 2009-03-31

Back to top Go down

Artiklid Eesti ajakirjandusest Empty Re: Artiklid Eesti ajakirjandusest

Post  kmn Sat Mar 02, 2013 5:22 am

Ida prefektuur tellib sotsiaalse videoklipi

"Klipp peab sisaldama infot kanepi kahjulikkusest ning sellega seonduvast seadusandlusest."
kmn
kmn
idu

Postituste arv : 8
Join date : 2012-11-02

Back to top Go down

Artiklid Eesti ajakirjandusest Empty Re: Artiklid Eesti ajakirjandusest

Post  Gringo Sun Mar 03, 2013 9:12 pm

On keegi mõnda sellist artiklit ka näinud, kus kirjutatakse kanepi positiivsetest külgedest? Mina olen siiamaani sattunud ainult uudiste otsa, kus räägitakse kui kahjulik on kanep. Isegi fakte on moonutatud ja uued kahjulikud omadused välja mõeldud, et inimesed sellest taimest eemale hoiaksid.

Gringo
idu

Postituste arv : 9
Join date : 2013-02-03

Back to top Go down

Artiklid Eesti ajakirjandusest Empty Re: Artiklid Eesti ajakirjandusest

Post  kmn Sun Mar 03, 2013 10:49 pm

Kanepi positiivsetest külgedest avaldatud artikleid on ilmunud küll. Enamasti armastab neid avaldada forte.
kmn
kmn
idu

Postituste arv : 8
Join date : 2012-11-02

Back to top Go down

Artiklid Eesti ajakirjandusest Empty Re: Artiklid Eesti ajakirjandusest

Post  Wolff Mon Mar 11, 2013 9:06 am

Saadaks sinna ühe huvitava sotsiaalse video või lihtsalt nalja pärast spammiks, mingite artiklitega.
Äkki paneb vennad mõtlema.

Ainukesed positiivsed jutud kanepiga seonudvast, leian ma youtubist. Eesti meedia allikatest ei ole kuulnud.
Kuid ei taha seda jama kuulata ka, mis nad seal ajavad.


Wolff

Postituste arv : 3
Join date : 2013-03-11

Back to top Go down

Artiklid Eesti ajakirjandusest Empty Re: Artiklid Eesti ajakirjandusest

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum